Penzión sa nachádza v údolí Strážovských vrchov, v blízkosti kúpeľného mesta Bojnice, len niekoľko metrov od nádrže v Nitrianskom Rudne. Jedná sa o najväčšiu vodnú nádrž v tejto lokalite, a tak je možné začať výlet práve tu. Ďalšie najbližšie miesta vhodné na výlet sa už pravdaže nachádzajú o niečo ďalej.

ZOO Bojnice


S plným oficiálnym názvom Národná zoologická záhrada Bojnice sa nachádza12 kilometrov od penziónu a ide o najväčšiu, najstaršiu, a zrejme preto i najnavštevovanejšiu zoologickú záhradu na Slovensku. Bola postavená v polovici päťdesiatych rokov a dodnes sa teší nielen veľkej obľube, ale tiež úctyhodnej snahe o ochranu ohrozených druhov. Zástupy rôznorodých zvierat môžu ich milovníkom zabrať celý deň.

Bojnický zámok


Tento romantický zámok sa nachádza rovnako 12 kilometrov od nás. Pôvodne slúžil ako sídlo šľachticov a jeho architektonické premeny tí vnímavejší môžu vystopovať na pozostatkoch gotiky či renesancie. Národná pamiatka taktiež spestrí výlet sezónnou prehliadkou, svojimi krásnymi zámockými záhradami či tajuplnou jaskyňou, ktorá k zámku patrí. Súčasťou zámku sú i termálne prúdy, ktoré poskytnú príležitosť na osvieženie a možno prispejú i svojimi liečivými účinkami.

Rajecká Lesná


Tato skromná obec sa nachádza asi 30 kilometrov od penziónu a môže sa mimo iného pýšiť najväčším pohyblivým dreveným betlehemom v strednej Európe. Obdivovateľov duchovných stavieb poteší kostol Narodenia Panny Márie, ktorý je často vyhľadávaný ako pútnické miesto rovnako ako kalvária s blahodarným vodným prameňom.

Skanzen Čičmany


Z Nitrianskeho Rudna sú Čičmany vzdialené asi 25 kilometrov. Jedná sa o jednu z najznámejších slovenských obcí. Tieto úchvatné drevené stavania ľudovej architektúry zaujmú svojou malebnosťou či folklórnym kúzlom a historickým nádychom. I preto sa vyplatí navštíviť národopisnú výstavu a poznať ako tieto zruby, tak i zámoček a barokový kostol, ktoré sa tu tiež nachádzajú a ochutnať niečo málo z ich bohatej histórie.