Športové vyžitie je nedeliteľnou súčasťou penziónu Normandia, a tak môžete v prípade potreby fyzickej námahy začať hneď tu. A to napríklad v bazéne, kedy po vytrvalom výkone môže nasledovať príjemná návšteva sauny, ktorá z tela nezriedka dostáva škodlivé látky, ale i napríklad prečisťuje dutiny a zvyšuje stabilitu imunitného systému.

 

Len pár krokov od penziónu je vodná nádrž, ktorá sa ponúka hneď niekoľkým fyzickým aktivitám, a síce rybolovu, plávaniu, surfovaniu a taktiež je možnosť vypožičať si šliapadlo či loď. O niečo väčšia vzdialenosť ponúka Strážovské vrchy, ktoré ponúkajú bezpočetne dych berúcich prírodných úkazov a sú ideálne ako na pešiu, tak cyklistickú turistiku. Ak máte dosť guráže, najväčšou výzvou bude jednoznačne najvyšší vrchol Strážov (1213 m). Pravdaže pre tých menej zdatných sa ponúka i nemenej krásny a dokonca o niečo známejší Vápeč (956 m) alebo Rokoš (1 010 m). Ani v jednom prípade Vás nemá šancu sklamať neuveriteľný výhľad, a to na slovenské hory (Veľký Manín, Považský Inovec), tak i na niekoľko východomoravských hôr. Výlet do Strážovských vrchov je vhodné na základe vlastných fyzických možností starostlivo naplánovať, pretože môžu ľahko prekvapiť veľmi nepravidelným povrchom, ktorý môže byť nečakane a dlhšiu dobu strmý. Akékoľvek úsilie bude určite stáť za to už len kvôli množstvu skál, útesov a výhľadov na neznáme dedinky vnútri hôr.

 

V lyžiarskej sezóne je penzión dobrým, priľahlým miestom dvoch lyžiarskych stredísk. Pokiaľ sa teda chystáte jarné prázdniny stráviť jazdou na lyžiach či snowboarde, počíta sa i s týmto variantom výletu.
Sú to konkrétne strediská: Homôlka (20 km) s 3 vlekmi a 4 zjazdovkami a Čičmany (25 km) so 4 vlekmi a 5 zjazdovkami.

Radi by sme doplnili, že náš ochotný personál Vám veľmi rád prezradí možnosti výletov a aktivít, zakúpiť si u nás samozrejme môžete i mapu lokality, ktorá tiež príde vhod.